Informace o nás

 

Jsme Paintballový tým z Mladoboleslavska a okolí. Jezdíme hrát do bývalých vojenský prostorů jako jsou Milovice nebo Ralsko. Preferujeme woodsball. Snažíme se hrát na taktiku, ale hlavně se vždy jdeme pobavit.

Rádi příjmeme výzvy od ostatních týmů.

Historie NAŠEHO TÝMU

"Paintball tým Perun" zkráceně "P.T.Perun" vznikl sloučením dvou menších týmů z Mladoboleslavska a z několika samostatných nadšenců. Poměrně rychle jsme se sehráli a po pár týdnech debat jsme si odhlasovali stávající název. Zkontaktovali jsme okolní týmy a minimálně jednou měsíčně jezdíme na velké oficiální nebo soukromé "big game akce"

Technicky existujeme od konce roku 2007 a doufáme, že ještě mnoho let si budeme společně užívat této přímo neskutečně zábavné hry.

Perun s vámi!

 

                  

Co je paintball

Jedná se o adrenalinový sport, při němž je k eliminaci protihráčů používáno zbraní, které střílejí biologicky odbouratelné kuličky ráže 0,68 palce (1,73 cm). Tyto kuličky jsou ze zbraně vypuzovány expandujícím stlačeným vzduchem nebo CO². Kulička, neboli paintball, sestává z pevného obalu, který je na bázi celuloidu, který se používá při výrobě potahovaných pilulek. Další složkou kuličky je netoxické vodou rozpustné barvivo rozličných barev. Při zásahu cíle obal kuličky praská a v okolí zásahu se rozlije barvivo. Tímto způsobem je zasažený (označený) hráč vyřazen ze hry a se slovy „barva“ nebo „out“, případně „hit“ a s rukama zdviženýma nad hlavou, odchází na shromaždiště vyřazených - tzv. mrtvoliště. Zbraně mohou v závislosti na typu hlavně a nastavení plynového systému zasahovat cíle až na 50 metrů.

CO JE WOODSBALL

military paintball (také woodsball) - hráči sebe staví do pozice bojovníků a snaží se o co nejvěrnější napodobení vojenských operací, postupů a taktik. Značkovače hráči buďto vybírají jako napodobeniny opravdových zbraní, nebo se také snaží přizpůsobovat military vzhledu paintballové značkovače „sportovního vzhledu“. Bojuje se v rozličných prostředích - opuštěné objekty: armádní areály, výrobní haly, sklady… ale operuje se často také v přírodě, hlavně v hustých lesích a v kopcovitém terénu. Hry trvají libovolně dlouho, někdy ale jedna hra zabere i více hodin. Proto se nejčastěji hráč obléká do vojenských stejnokrojů či oblečení zásahových jednotek, při boji využívá radiokomunikačních prostředků a k orientaci venku často potřebuje mapu. Tato modifikace hry je většinou méně finančně náročná. Pokud je hra zahrnuta do jakýchsi ligových zápasů, tyto jsou organizovány samotnými hráči týmů. Pravidla her závisí tedy na hráčích - může se hrát „na barvu“ (pro vyřazení hráče se na něm nebo jeho zbrani musí nacházet barva) nebo „na zásah“ (zde je kladen důraz na smysl pro fair play, kulička totiž pro platný zásah nemusí prasknout).

 

                  Zdroj Wikipedie

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode